سه شنبه , آبان 4 1400
تیتر خبرها
رالی صعودی بیت کوین

در حالی که گاوهای بیت کوین قیمت 60 هزار دلار را هدف گذاری می کنند، فاندمنتال ها نشان می دهد که چرا بیت کوین از اتر، کاردانو و سایر رمزارزها پیشی گرفته است

نکات کلیدی

  • به عقیده روزنامه بارون، پیشی گرفتن بیت کوین از سایر رمزارزها ممکن است یک «رالی امدادی نظارتی» باشد.
  • اظهارات اخیر گری گنسلر و لایحه پیشنهادی اخیر به منظور اثبات این استدلال مطرح شده است.
  • به نظر می رسد بازیگران بازار بر این عقیده اند که بیت کوین به بهترین گزینه برای سرمایه گذاران نهادی تبدیل شده است.

بر اساس مطالعه ای که توسط روزنامه تجاری و مالی معروف بارون انجام شده است، روند فعلی بازار بیت کوین، که به نظر می رسد مستقل از مابقی بازار رمزارز در حال افزایش است، می تواند یک «رالی امدادی نظارتی» باشد.

قیمت بیت کوین در ماه جاری میلادی به لطف افزایش 11.6 درصدی در هفته گذشته، شاهد 26.9% رشد در این ماه بوده است. این رمزارز 3.47% در روز افزایش داشته و در حال حاضر در حدود 57261 دلار معامله می شود و بار دیگر از ارزش بازار 1 تریلیون دلار فراتر رفته است. در مقایسه، آلتکوین هایی مانند اتریوم و کاردانو در این مدت چندان موفق نبوده اند و به ترتیب 21% و 13% در 10 روز گذشته افزایش یافته اند.

بر اساس تجزیه و تحلیل بارون، به نظر می رسد بیت کوین سطوح مقاومت تکنیکال را شکسته است و می افزاید که در صورت حفظ این دستاوردها، ممکن است همچنان به سطوح بالاتری برسیم. سپس مقاله به این نکته اشاره می کند که رالی بازار ممکن است به لطف اظهارات اخیر گری گنسلر در جریان حضور در کنگره اتفاق افتاده باشد.

روز سه شنبه، در جلسه کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، گری گنسلر، رئیس SEC اظهار داشت که آژانس وی قصد ممنوعیت رمزارزها را ندارد. گنسلر در پاسخ به سوال نماینده پاتریک مک هنری در مورد اینکه آیا SEC رمز ارزها را ممنوع می کند یا خیر، گفت: «این بستگی به کنگره دارد.» با این حال، گنسلر همچنان نگرانی هایی را برای این صنعت برجای گذاشت زیرا او تأکید کرد که هنوز هم رمزارزهایی وجود دارد که از نظر آنها توکن امنیتی به شمار می روند.

جهت اثبات استدلال «رالی امدادی نظارتی»، این مطالعه همچنین اشاره کرد که لایحه اخیر تهیه شده توسط کنگره نیز ممکن است به تسلط فزاینده بیت کوین کمک کند. لایحه مورد بحث، که توسط نماینده پاتریک مک هنری (R., N.C.) ارائه شده است، به دنبال آن است که به استارتاپ های جدید رمزارز اجازه دهد تا یک فرجه 3 ساله دریافت کنند که در آن بتوانند بدون ترس از اقدامات نظارتی پیشرفت نمایند. در نهایت، این لایحه یک «بندر امن» برای پروژه های جدید جهت تمرکززدایی ارائه می دهد.

این نکته دردناکی برای صنعت بوده است که هیچ شفافیت نظارتی در ایالات متحده وجود ندارد و ناظران اپکس به طور مداوم این صنعت رو به رشد را با «رویکرد نظارت بر اجرا» اداره کرده اند. با این حال، روندها و اظهارات اخیر نشان می دهد که سرمایه گذاران نهادی در نهایت از اعتماد کافی برای ورود انبوه به این بازار برخوردار هستند و بازار را بیشتر به سمت بالا سوق می دهند.

نظاره کنندگان کلیدی بازار نیز در مورد بیت کوین این احساس را دارند. مایکل سیلور، مدیر عامل مایکرواستراتژی، معتقد است وضعیت بیت کوین نزد نهادهای نظارتی آن را به بهترین گزینه برای سرمایه گذاران نهادی تبدیل کرده است.

وی در توئیتی گفت: «بیت کوین به دلیل انتظارات نظارتی از سایر رمزارزها پیشی گرفته است و این امر موجب می گردد برای سرمایه گذاران نهادی که به دنبال یک دارایی دیجیتال به عنوان ذخیره ارزش هستند، به یک انتخاب واضح تبدیل شود.»

 

 

منبع: zycrypto

400-0737-09-01271

درباره ی ملیحه حسنی

مطلب پیشنهادی

DAO سازمان خودمختار غیر متمرکز

DAO ها آینده جوامع آنلاین در پنج سال آتی خواهند بود

یک سازمان خودمختار غیر متمرکز، کاربران را قادر می سازد تا بتوانند یک جامعه آنلاین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید