شنبه , مهر 1 1402
تیتر خبرها
NFT باستانی به نام مون کتز

یک پروژه NFT باستانی به نام مون کتز در اتریوم خبرساز شد

یک پروژه کت NFT به ظاهر رها شده از سال 2017 اکنون کاملاً استخراج شده است. و این کریپتو کیتیز نیست.

چکیده

  • مون کتز توسط Ponderware در سال 2017 ساخته شد.
  • … و سپس رها شد.
  • توئیتر رمزارز دیروز به بررسی این پروژه پرداخت و در عرض چند ساعت، همه کالکتیبل های کت به سرعت ناپدید شدند.

در حالی که بیشتر افراد جامعه رمزارز به واسطه افزایش قیمت بیت کوین به 60000 دلار، توجه خود را به این رمزارز معطوف کرده اند، اما یک خبر در حوزه رمزارز منتشر شد: یکی از قدیمی ترین کالکتیبل های دیجیتال که تاکنون در بلاکچین اتریوم منعقد شده است، دوباره کشف شده و ظرف مدت چند ساعت توسط احتکار کنندگان رمزارز به سرعت خریداری شد.

هیچ کس تا دیروز نام مون کتز را نشنیده بود، تا زمانی که روز گذشته که یکی از کاربران توئیتر به نام @ETHoard در توئیت خود نوشت که آنها «شروع به کاوش کردند و با مون کت رسکیو روبرو شدند.»

توئیت ETHhoard

گرچه این امر شاید به اندازه کشف اخیر کریپتو کتز قابل توجه نبود، اما پس از آن هیاهو من شروع به حفاری کردم و با مون کت رسکیو مواجه شدم. همچنین با الهام از کریپتو پانکز و در واقع قبل از کریپتو کتز.

– ETHoard (@ETHoard) 12 مارس 2021

به گزارش Etherscan، پروژه رها شده مون کت رسکیو به 9 آگوست 2017 برمی گردد و به گفته EThoarder دومین NFT قدیمی در اتریوم بعد از کریپتو پانکز است، و تنها یکی پس از هم گروه خود کریپتو کیتیز قرار دارد.

توئیت pwnlord69

بیش از 20000 دلار برای آیدی مون کت 0xff0b000ca7 هزینه کردم… یکی از اولین گروه های خلق شده… مدرک جهت اثبات: https: //t.co/A9DUcGi88D

دوست دختر من هرگز نمی تواند در مورد این عکس اطلاعاتی کسب کند twitter.com/KZtR5SW9g2

– pwnlord69 (@pwnlord69) 12 مارس 2021

در دنیای کالکتیبل های رمزنگاری، عواملی مانند اهمیت تاریخی و کمبود بر مطلوبیت یک NFT تأثیر می گذارد. با حداکثر ارزش 25600 NFT کت پیکسلی قابل کشف، مون کتز به راحتی هر دو معیار برای یک معدن طلای بالقوه NFT را محقق می سازد.

NFT ها: مروری کوتاه

توکن های غیرقابل تعویض (NFT) دقیقاً مانند هر کالکتیبل نسخه محدود مانند کارت های معاملاتی یا هنرهای زیبا هستند. تنها تفاوت موجود این است که آنها دیجیتال هستند: به لطف رمزنگاری پیشرفته یک طرفه بلاکچین اتریوم، NFT ها به طور قابل اطمینانی کمیاب و به طور قابل اثباتی منحصر به فرد هستند. بدین ترتیب افراد می توانند موارد دیجیتالی هم گروه را مبادله نمایند، دقیقاً مانند تعویض کارت های بیس بال یا ساعت های ویژه.

اخیراً جنون NFT مردم را فرا گرفته است. در این هفته، هنرمند NFT، بیپل موفق به فروش یک اثر هنری دیجیتال به قیمت 69.3 میلیون دلار شد. با توجه به اینکه کالکتیبل های NFT اغلب در بازارهای آنلاین با مبالغ شش یا هفت رقمی به فروش می رسند، افراد بیشتری وارد عرصه این تکنولوژی شده اند و با امید به افزایش ارزش NFT ها در آینده به خرید آنها می پردازند.

کت گمشده: پیدا شد

از آنجا که مدت هاست رابط فرانت – اند MoonCatRescue.com از بین رفته بود، طرفداران اختصاصی NFT مجبور بودند با استفاده از Etherscan برای آزادسازی کت ها به صورت دستی با این قرارداد ارتباط برقرار کنند. طولی نکشید که دستورالعمل های دقیق در توئیتر منتشر شد.

توئیت Allen Hena

مون کت ها مانند دومین NFT قدیمی در اتریوم به نظر می رسند…

چگونه آنها را به صورت رایگان کسب کنیم؟ فهرست زیر را مطالعه کنید و بررسی های خود را انجام دهید، هیچگونه مسئولیتی متوجه ما نخواهد بود.

  1. کت ها را پیدا کنید https://t.co/S7G2N83pDj
  2. سید و آیدی را ثبت کنید
  3. https://t.co/CmoUPrmepM
  4. MM را وصل کنید
  5. RescueCat() سید را وارد کنید
  6. هزینه گس را پرداخت کنید
  7. با GiveCat تماس بگیرید (برای دریافت)

– آلن هنا (@RealAllenHena) 12 مارس 2021

تنها هزینه برای آزادسازی مون کت هزینه تراکنش اتر برای استخراج آن بود. در آن روز فقط طی چهار ساعت، مون کتز با کسب بیش از 600000 دلار هزینه گس، به جایگاه دوم در لیست حساب هایی با بالاترین هزینه تراکنش در شبکه اتریوم دست یافت.

توئیت Jeroen

رتبه دوم در لیست بیشترین هزینه های تراکنش در شبکه اتریوم در حال حاضر به قرارداد مون کتز اختصاص دارد.

مردم فقط طی 3 ساعت برای خرید کیتن های دیجیتال تقریباً 600 هزار دلار پرداخت كردند. چه اتفاق خوشایندی! pic.twitter.com/0HTNYGUoCr

– Jeroen (@J_vanDuijn) 12 مارس 2021

برای اینکه مون کتز در بازارهایی مانند OpenSea قابل فروش باشد، آزادکنندگان توکن باید با پرداخت هزینه ای در حدود 200 دلار NFT های خود را رپ نمایند. هزینه نامینال نسبی با توجه به این واقعیت که برخی از مون کت ها در حال حاضر تقریباً با قیمت 40 هزار دلار فروخته می شوند.

به گزارش وب سایت MoonCatRescue، این پروژه توسط یک دوتایی به نام Ponderware ساخته شده است، که حساب کاربری توئیتر آن مانند وب سایت مون کتز، از سال 2017 هیچ نشانی از حیات ندارد. اگرچه امروز، پس از آزادسازی آخرین مون کت، Ponderware سکوت چهار ساله خود را با انتشار توئیتی شکست: «در حال تلاش برای برقراری مجدد تماس با مون بیس. گوش به زنگ باشید.»

توئیت Ponderware

در حال تلاش برای برقراری مجدد تماس با مون بیس. گوش به زنگ باشید.

– ponderware (@ponderware) 13 مارس 2021

بدیهی است که هنوز هم غنیمت های کشف نشده زیادی در بلاکچین اتریوم وجود دارد که آن را برای کاوش بیشتر جذاب می کند. موفقیت مون کتز پیامی صریح به جامعه رمزارز می فرستد:

بهتر است باستان شناسان اتریوم به کاوش بپردازند.

 

 

منبع: decrypt

99-1254-09-00783

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید