جمعه , اردیبهشت 17 1400
تیتر خبرها
کوین بیس

ترس، عدم قطعیت و تردید در روز افتتاحیه کوین بیس

کوین بیس در چند روز گذشته داستان خبرساز بازار رمزارز بوده است. اولین نمایش عمومی آن از طریق عرضه مستقیم، توجه کارشناسان بازار را به خود جلب کرد. در واقع، کوین بیس اولین شرکت بزرگ رمزارز است که به صورت عمومی عرضه می شود. این امر به عنوان یک پیروزی برای بازار بیت کوین شناخته شده است، زیرا بسیاری از افراد این پیشرفت را نشانه قانونی بودن بازارهای رمزارز می دانند.

بر اساس مجموعه ای از پرونده های ارائه شده از سوی SEC ایالات متحده در روز جمعه، برایان آرمسترانگ 749999 سهم را در 3 دسته با قیمت های مختلف از 381 دلار تا 410.40 دلار به ازای هر سهم که مجموع آن حدود 291.8 میلیون دلار است به فروش رساند. در یکی دیگر از پرونده های SEC، مدیر کوین بیس، فرد ویلسون اعلام کرد که او 4.70 میلیون سهم را به قیمت 1.82 میلیارد دلار فروخته است.

پیتر شیفِ همیشه شکاک، منتقد محبوب بیت کوین به سرعت اشاره کرد که:

«مدیر عامل کوین بیس، برایان آرمسترانگ به طور علنی کوین را پامپ می کرد، وی به طور خصوصی 71% سهام خود را دامپ می کرد. سایر فروشندگان شاملPres. ،CAO ، CPO و CFO بودند که به ترتیب 63%، 86%، 97% و 100% دامپ کردند. صندوق سرمایه گذاری Union Square Venture نیز 100% دامپ کرد.»

او یک نمودار در توئیتر منتشر کرد و اظهار داشت که مدیران کوین بیس به طور خصوصی «63%، 86%، 97% و 100%» سهام کوین را دامپ می کنند.

مشاور عمومی کوین بیس، پل گروال، نیز در توئیتر به صحبت درباره «ترس، عدم قطعیت و تردید» پرداخت. وی خاطر نشان کرد:

«برای کوین بیس، این بدان معناست که ما شاهد ایجاد استخر نقدینگی توسط سرمایه گذاران و مدیران خاص خود بودیم. بدون فروش آنها، کوین بیس نمی توانست با موفقیت عرضه سهام خود را انجام دهد که از آن طریق سرمایه گذاران جدید بتوانند وارد بازار شوند، که اساساً هدف مورد نظر است.»

وی همچنین به «اطلاعات غلط عمدی» که در مورد کوین بیس منتشر می شود، پرداخت.

«ما همچنین شاهد سردرگمی خاصی پیرامون فروش هایی که برخی از افراد تیم اجرایی کوین بیس انجام داده اند هستیم – و شاید برخی از اطلاعات غلط که به صورت عمدی منتشر می شوند؟ با توجه به فروش تیم های اجرایی که در سایر عرضه های مستقیم صورت گرفته است، میزان این فروش ها چندان قابل توجه نبود.»

در روز چهارشنبه، سهام کوین بیس در اولین ارائه خود در نزدک با قیمت 328.28 دلار بسته شد. این سهام در قیمت 381 دلار باز شد و پیش از آنکه به زیر قیمت اولیه افت کند تا 429.54 دلار افزایش یافت، و سپس در 310 دلار تثبیت شد.

 

 

منبع: ambcrypto

400-0147-09-00862

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

دیفای

تحلیلگر برتر از اهداف صعودی برای اتریوم و 3 آلتکوین دیفای پرده برداری کرد

اسمارت کانترکتر، معامله گر و تحلیلگر پرطرفدار رمزارز، معتقد است 3 کوین دیفای شاهد رالی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید