جمعه , خرداد 19 1402
تیتر خبرها
استارت آپ اعتبار کربن توکنیزه آدام نیومان

استارت آپ اعتبار کربن توکنیزه آدام نیومان، 70 میلیون دلار از a16z و دیگر غول های سرمایه گذاری خطرپذیر جمع آوری می کند

استارت آپ بنیانگذار WeWork، آدام نیومان، که اخیراً راه اندازی شده است و Flowcarbon نام دارد، دور تأمین بودجه عظیمی را به رهبری پادشاه سرمایه گذاری خطرپذیر یعنی a16z، برگزار کرده است.

این تاجر و سرمایه گذار اسرائیلی – آمریکایی این شرکت را به همراه همسرش ربکا و مدیرعامل دانا گیبر راه اندازی کرد. در 24 می، این شرکت اعلام کرد که 70 میلیون دلار در اولین دور اصلی تأمین بودجه خود به رهبری a16z جمع آوری کرده است. این رویداد از طریق ترکیبی از سرمایه گذاری خطرپذیر سنتی و فروش توکن خصوصی انجام شد.

بر اساس این اطلاعیه، شرکت کنندگان شامل General Catalyst، Samsung Next، Invesco Private Capital، RSE Ventures، Allegory Labs و Celo Foundation بودند.

هدف این استارت آپ کمک به شرکت ها برای کاهش ردپای کربن با فروش اعتبارات کربن توکنیزه در بلاکچین است. به گفته این شرکت، این توکن ها سپس در صرافی های بزرگ رمزارز قابل معامله خواهند بود.

کربن زدایی از طریق رمزارز

شرکت ها می توانند برای جبران انتشار گازهای گلخانه ای و اثرات زیست محیطی خود، اعتبار کربن خریداری کنند. این اعتبارات به پروژه های دیگری هدایت می شود که کربن را از اتمسفر کاهش می دهد یا حذف می کند.

هدف Flowcarbon این است که از این تقاضای رو به رشد برای اعتبارات کربن استفاده کند، زیرا جهان نسبت به انتشار گازهای گلخانه ای آگاه تر می شود و شرکت ها برای انجام اقدامی در مورد این موضوع تحت فشار قرار می گیرند.

این اعتبارات، دارایی های دیجیتال تأیید شده خواهند بود که در بلاکچین ذخیره و معامله می شوند. علاوه بر این، این روش می تواند تأمین بودجه کم هزینه تر را برای شرکت ها و پروژه ها تسهیل نماید تا سریع تر توسعه یابند. مدیر اجرایی، دانا گیبر توضیح داد:

«مأموریت ما تأمین مالی لازم برای توسعه پروژه هایی است که کربن را از جو کاهش داده یا حذف می کنند، به ویژه پروژه های مبتنی بر طبیعت.»

او افزود که بازار داوطلبانه کربن یک «مکانیسم مالی درخشان» است که انگیزه ای متعادل کننده برای احیای جنگل ها، احیا و حفاظت از طبیعت را ایجاد می کند. آریانا سیمپسون، شریک عمومی a16z، گفت:

«بازار کربن به شدت مبهم است و ما معتقدیم تقاضا برای جبران از سرعت افزایش عرضه پیشی می گیرد، به ویژه برای پروژه های مبتنی بر طبیعت.»

او افزود که بازار اعتبار کربن به طور بالقوه می تواند تا سال 2030 به 50 میلیارد دلار افزایش یابد. هفته گذشته، ریپل در جدیدترین اقدام خود در زمینه پایداری، متعهد شد 100 میلیون دلار در بازارهای کربن سرمایه گذاری کند.

فروش توکن GNT

تقریباً نیمی از بودجه، یعنی 32 میلیون دلار، از a16z که در زمینه وب 3 بسیار پیشتاز است و سایر شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر تأمین شد، در حالی که 38 میلیون دلار باقی مانده از فروش توکن Goddess Nature Token (GNT) متعلق به Flowcarbon در پشت درهای بسته به دست آمد. این دارایی مبتنی بر شبکه Celo می باشد که یک پروتکل لایه 1 اثبات سهام سازگار با EVM است.

به گزارش رویترز، GNT توسط اعتبارات کربن پشتیبانی می شود که توسط گروه های صنعتی از جمله Verra، Gold Standard، Climate Action Reserve و American Carbon Registry تأیید شده اند.

توکن ها در دسته هایی فروخته می شوند که نقدینگی را بهبود می بخشد و امکان داد و ستد حجم قابل توجه تری را نسبت به روش های سنتی مانند OTC (فرابورس) فراهم می کند.

 

 

منبع: cryptopotato

401-0311-09-01769

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید