یکشنبه , مرداد 23 1401
تیتر خبرها
ADA و $AVAX به عنوان دارایی های وثیقه استیکینگ در پلتفرم Binance Loans

ADA و $AVAX اکنون می توانند به عنوان دارایی های وثیقه استیکینگ در پلتفرم Binance Loans عمل کنند

پلتفرم اعطای وام رمزارز Binance Loans اکنون به $ADA و $AVAX – توکن های بومی پلتفرم های قرارداد هوشمند کاردانو و آوالانچ – اجازه می دهد به عنوان دارایی های وثیقه استیکینگ مورد استفاده قرار گیرند.

در 26 ژوئیه 2021، بایننس پستی در وبسایت منتشر کرد که توضیح می داد وام های رمزارز و موارد استفاده از آنها چیست:

اصول وام های رمزارز بسیار شبیه وام های سنتی است. یکی از عوامل کلیدی تفاوت آنها در نحوه حسابداری وجوه نهفته است. در وام های سنتی، بانک ها یا سایر موسسات از امتیازات اعتباری برای محاسبه میزان ریسکی که می توانند برای یک وام گیرنده سرمایه گذاری کنند، استفاده می کنند. در وام های رمزارز، امتیازات اعتباری کاملاً غیر ضروری هستند. در عوض، معامله گران می توانند از دارایی های رمزارز خود به عنوان وثیقه برای وام دهنده استفاده کنند تا آن را تا زمان بازپرداخت وام نگه دارد.

جدا از این تفاوت، مکانیسم های پشت پرده وام از نظر فنی مشابه هستند. وام های رمزارز معمولاً به جای ماهانه، به صورت ساعتی سود دریافت می کنند. همچنین، شرایط وام می تواند کوتاه تر از وام های سنتی باشد. در وام های رمزارز، معامله گران می توانند از 7 تا 180 روز در پلتفرم هایی مانند Binance Loans وام بگیرند.

دلیل اینکه وام های رمزارز در مقیاس زمانی کوتاه تر عمل می کنند این است که رمزارزها بسیار پر نوسان تر از ارزهای سنتی هستند و این امر آنها را برای وام دهنده و وام گیرنده پر ریسک تر می کند. اگر ارزش یک رمزارز به شدت کاهش یابد، وثیقه ای که وام دهنده دریافت کرده است ممکن است بسیار کمتر از آن چیزی باشد که وام گرفته شده است. بنابراین، نرخ های ساعتی و شرایط استقراض کوتاه تر اعمال می شود.

دلایل متعددی وجود دارد که چرا وام رمزارز ممکن است برای سرمایه گذاران جذاب باشد. معامله گران اغلب نمی خواهند دارایی های خود را لیکوئید کنند، و در صورت نیاز به بودجه، امکان استفاده از گزینه گشایش وام مفید است. یکی دیگر از استفاده های رایج برای وام رمزارز، دریافت سود دارایی است. به عنوان مثال، معامله گران می توانند از بیت کوین به عنوان وثیقه برای دریافت وام در قالب BUSD یا USDT (یا هر استیبل کوین دیگری) استفاده کنند. ارزش وثیقه احتمالاً بیشتر از خود وام خواهد بود، اما پس از بازپرداخت وام با بهره، وثیقه بازگردانده می شود. در این مرحله، بیت کوین ممکن است افزایش یافته باشد و وام گیرنده را با سود مواجه کند.

یکی دیگر از دلایل استفاده از وام رمزارز به جای وام سنتی، سرعت دریافت وجوه است. وام های بیت کوین را می توان تقریباً به صورت فوری دریافت کرد و این امر دارایی های رمزارز شما را بسیار لیکوئید و قابل تبدیل می کند تا از فرصت های بازار به سرعت و به راحتی برای سرمایه گذاری استفاده کنید.

در اینجا اطلاعات مفیدی در مورد Binance Loans ارائه شده است:

  • «تا زمانی که کاربر ثبت نام شده بایننس هستید، می توانید وام بایننس را دریافت کنید.»
  • Binance Loans از اعطای وام در قالب 20 دارایی رمزارز (شامل $BTC، $ALGO و $BAT) پشتیبانی می کند.
  • Binance Loans از پذیرش 20 دارایی رمزارز به عنوان وثیقه (شامل $BTC، $BNB و $DOGE) پشتیبانی می کند.
  • شرایط وام 7، 14، 30، 90 و 180 روزه در دسترس است. شما همیشه می توانید پیش پرداخت انجام دهید و سود بر اساس ساعت های وام گرفته شده محاسبه می شود.
  • «سود به صورت ساعتی محاسبه می شود و کمتر از یک ساعت به عنوان یک ساعت در نظر گرفته می شود. نرخ بهره بر اساس زمانی که شما وام می دهید تعیین می شود.»
  • «شما باید آنها را به صورت دستی در صفحه سفارش بازپرداخت کنید. بهره وام باید قبل از اصل آن بازپرداخت شود.»
  • «LTV، ارزش وام شما به ارزش وثیقه شما است. قیمت استفاده شده در اینجا قیمت شاخص (Index Price) است. کوین های وثیقه مختلف دارای LTV های اولیه متفاوتی هستند، به این معنی که وقتی از کوین های مختلف به عنوان وثیقه با ارزش یکسان استفاده می کنید، وامی که می دهید نیز ارزش متفاوتی دارد.»
  • وثیقه را می توان «برای استیکینگ جهت ایجاد سود و کسر بهره استفاده کرد.»

در 25 می، بایننس اعلام کرد که $ADA و $AVAX را به عنوان دارایی های وثیقه استیکینگ در پلتفرم Binance Loans اضافه کرده است.

$ADA و $AVAX

 

 

منبع: cryptoglobe

401-0319-09-01777

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید