جمعه , بهمن 1 1400
بیت کوین

50 هزار دلار یا 30 هزار دلار – بیت کوین ابتدا باید انتظار کدام سطح قیمت را داشته باشد

مسیر عجیب کوین برتر در چند ماه گذشته، بازار را در حالت سردرگمی قرار داده است. بیت کوین پس از دستیابی به رکورد بالاترین قیمت تاریخی 69000 دلار در اوایل نوامبر، عمدتاً یک روند نزولی را پیموده است – و هر بار، اوج های پایین تر و کف های پایین تر را به ثبت رسانده است.

سقوط ناگهانی ​​در 4 دسامبر، قیمت بیت کوین را به 42 هزار دلار کاهش داد. با تست مجدد همین سطح در 7 ژانویه، احساسات بازار بدتر شد.

کاهش علاقه

در ماه دسامبر، بیت کوین مهم ترین ضرر ماه به ماه خود را از زمان سقوط در می 2021 به ثبت رساند، که در آن زمان تنها در عرض 19 روز با 49.2% کاهش از بالاترین قیمت 58943 دلار به 29925 دلار رسید. در ماه دسامبر، بیت کوین بیش از 30% نسبت به بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی 69000 دلار سقوط کرد و حجم معاملات فیوچرز بیت کوین CME نیز با ثبت بیشترین کاهش ماهانه 77.4 درصدی به 11 میلیارد دلار رسید.

علاوه بر این، طبق گزارش ها حجم معاملات اسپات در 15 صرافی بزرگ، 22.6% در مقایسه با ماه نوامبر کاهش یافت و کل حجم معاملات اسپات به 1.4 تریلیون دلار رسید. به دنبال این امر، بازار با روند کلی کاهش قیمت رمزارز در ماه دسامبر همراه بود. این روند در سال جدید ادامه یافت و انتظارات درباره روند صعودی سال 2022 را به چالش کشید.

بر اساس شاخص ترس و طمع بیت کوین، با کاهش قیمت بیت کوین به مرز 40 هزار دلار، احساسات بازار در حالت «ترس شدید» قرار گرفت. در واقع، این شاخص به پایین ترین میزان خود از ژوئیه سال گذشته رسید. همچنین، بیت کوین بیشتری در هفته گذشته وارد صرافی ها شده است که نشان دهنده یک تغییر خفیف نزولی در احساسات سرمایه گذاران است.

بیت کوین: حجم خالص انتقالات از / به صرافی ها – همه صرافی ها (میانگین متحرک 90 روزه)

منبع: گلس نود

جریان های ورودی خالص نشان دهنده قصد سرمایه گذاران برای فروش است، در حالی که جریان های خروجی پایدار نشان دهنده احساسات هولدینگ قوی است. همچنین عرضه در گردش را کاهش می دهد. بنابراین، به روایت های شوک عرضه دامن می زند.

بنابراین، در حالی که افزایش اخیر در جریان ورودی خالص به صرافی ها به طور کلی تغییر روند را نشان نمی دهد، اما احتمال فروش گسترده بازار در آینده را نشان می دهد.

مقصد بعدی کجاست – 30 هزار دلار یا 50 هزار دلار؟

پرایس اکشن بیت کوین اکنون به طرز وحشتناکی شبیه به پرایس اکشن ماه های فوریه – مه است یعنی زمانی که قیمت، چهار سقف را ایجاد کرد و شاخص قدرت نسبی اوج های پایین تر را تشکیل داد. چهار سقف قیمت که اوج های پایین تر را ایجاد کردند، در کنار RSI که روند نزولی مشابه را تکرار کرد، باعث سقوط BTC به سطح 30 هزار دلار در ماه مه شد.

chart1

منبع: Trading View

اکنون که قیمت بیت کوین نزدیک به 40 هزار دلار است، سؤال مشابهی مطرح می شود – آیا بیت کوین ابتدا به 50 هزار دلار خواهد رسید یا 30 هزار دلار؟

در زمان نگارش این مقاله، به نظر می رسد که حمایت 40 هزار دلاری، آخرین امید گاوهای بیت کوین برای بازگشت است، در صورتی که همین روند ادامه داشته باشد و بیت کوین بتواند دستاوردهای خود را تکرار کند. با این حال، هنوز یک خط روند نزولی بزرگتر در برابر این رمزارز وجود دارد.

در حال حاضر، یک ریورسال در MVRV 365 روزه، یک فرصت ریورسال مناسب را نشان می دهد. اما، اگر قیمت موفق به حفظ این سطح نشود، انتظارات صعودی باطل خواهد شد.

chart2

منبع: Sanbase

اگر بیت کوین این هفته در زیر قیمت 40 هزار دلار کلوز شود، امکان تست حمایت 30 هزار دلاری در کوتاه مدت وجود دارد. یک ریورسال اساسی در سطح 40 هزار دلار، می تواند موجب حرکت رو به جلوی BTC شود.

 

 

منبع: ambcrypto

400-1040-09-01476

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

بتامارس

بتامارس، 20000 USDT برای کمپین طراحی بتامارس ارسال می کند

متاورس که با تزریق سرمایه در حال رونق گرفتن است، به عنوان ایستگاه بعدی اینترنت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید