سه شنبه , آبان 4 1400
تیتر خبرها
ETH

500000 ETH به ارزش 1.7 میلیارد دلار از زمان به روز رسانی شبکه در ماه آگوست سوزانده شده است

چکیده

  • نرخ سوزاندن سالانه ETH ممکن است به سه میلیون برسد.
  • اتریوم پس از ادغام، تورم زدا خواهد شد.
  • OpenSea همچنان عامل هزینه های بالای گس است.

از زمان اجرای EIP-1559 در به روزرسانی لندن در 5 آگوست، بیش از 500000 ETH به ارزش حدود 1.7 میلیارد دلار با قیمت های فعلی، از بین رفته است. ایوان ون نس، یکی از محققان این صنعت، به این موضوع مهم اشاره کرد و افزود: «ما به سرعت به سوی سوزاندن تقریباً 3 میلیون دلار ETH در سال پیش می رویم.»

ردیاب سوزاندن کارمزد Ultrasound.Money در حال حاضر گزارش می دهد که 500357 ETH سوزانده شده است و نرخ سوزاندن فعلی 2.7 میلیون در سال است.

همچنین گزارش می کند که نرخ سوزاندن روزانه معادل 5.2 ETH در دقیقه یا تقریباً 18356 دلار در دقیقه است. با نرخ های کنونی تحت استخراج اثبات کار، سیستم پولی اتریوم دارای نرخ تورم 2.2 درصد در سال می باشد.

هنگامی که پس از «ادغام»، زنجیره اتریوم با بیکن چین ETH 2.0 ترکیب شود و اجماع به اثبات سهام تبدیل گردد، بر اساس داده های شبیه ساز، رشد عرضه با نرخ منفی 2% در سال تورم زدا خواهد شد.

اتریوم در واقع در اواسط ماه آگوست زمانی که قیمت گس به شدت افزایش یافت و بیش از 900 ETH در یک ساعت سوزانده شد، به حالت تورم زدایی رسید.

بزرگترین مصرف کنندگان گس

بزرگترین مصرف کننده گس، بازار NFT موسوم به OpenSea می باشد که طی 24 ساعت گذشته 1037 ETH را سوزانده است. این مقدار دو برابر میزان سوزانده شده توسط یونی سواپ نسخه 2 و سه برابر میزان سوزانده شده توسط تراکنش های تتر طی یک روز گذشته می باشد.

به گزارش Bitinfocharts، متوسط ​کارمزد فعلی برای تراکنش های اتریوم حدود 30 دلار است. جنون NFT همچنان عامل اصلی تقاضا در لایه 1 اتریوم و هزینه بالای گس است.

بر اساس داده های Etherscan، در 24 ساعت گذشته 3.9 میلیون دلار کارمزد اتریوم یا تقریباً 13% از کل کارمزد شبکه توسط OpenSea ایجاد شده است.

در حال حاضر حدود 117.8 میلیون ETH در گردش وجود دارد که حدوداً 85 میلیون آن در حساب ها قرار دارد، حدود 25 میلیون در قراردادهای هوشمند قفل شده است و مابقی استیک شده است.

به روز رسانی استیکینگ ETH 2.0

کاوشگر Beacon Chain گزارش می دهد که 7.9 میلیون ETH از زمان فعال شدن آن در دسامبر سال گذشته استیک شده است. این رقم معادل حدود 28 میلیارد دلار با قیمت های فعلی یا 6.7% از کل عرضه است.

دارایی ها تا زمان ادغام که برای سه ماهه دوم سال 2022 برنامه ریزی شده است، قفل شده اند. چندین سرویس استیکینگ وجود دارد که استیکینگ قابل تغییر اتریوم را ارائه می دهند، اما بخشی از سود را برای خود اختصاص می دهند.

طبق گزارش CoinGecko، در زمان انتشار مقاله، اتریوم با قیمت 3600 دلار در حال معامله می باشد.

 

 

منبع: beincrypto

400-0736-09-01270

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

DAO سازمان خودمختار غیر متمرکز

DAO ها آینده جوامع آنلاین در پنج سال آتی خواهند بود

یک سازمان خودمختار غیر متمرکز، کاربران را قادر می سازد تا بتوانند یک جامعه آنلاین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید